Taneczna Wyspa

W programie nadchodzącej tanecznej wyspy style uliczne. Już w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia zapraszamy do spróbowania swoich sił w dancehallu oraz hip-hopie. Tańcząc na Wyspie będziecie mogli poczuć się jak na gorącej i słonecznej Jamajce lub ulicach Nowego Jorku. A wszystko w rytm energetycznej i rytmicznej muzyki.

Dancehall jest niezwykle dynamicznym tańcem, wywodzącym się z Jamajki. Tańczony do muzyki reggae w dużej mierze opiera się na płynności ruchu bioder i tułowia. Regularne treningi pomagają wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie poszczególnych partii ciała. Dancehall zaliczany jest do grona tańców hip-hopowych, choć opiera się na innych krokach. W stylach ulicznych dużą rolę odgrywa improwizacja tańczącego, jego emocje i pomysłowość. To świetna okazja, żeby nauczyć się wyrażać siebie, a zarazem pozbyć negatywnych emocji.

W ramach projektu Taneczna Wyspa można bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach i zajęciach tanecznych, prowadzonych przez instruktorów reprezentujących poszczególne wrocławskie szkoły tańca i kluby fitness. To świetna okazja, żeby za darmo przetestować taneczną ofertę Wrocławia oraz nauczyć się podstawowych kroków tanecznych. Do wspólnej zabawy zapraszamy aż do końca sierpnia.

Taneczna Wyspa jest wydarzeniem organizowanym w ramach projektu „Wyspa na Weekend” przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i miasto Wroclaw we współpracy ze szkołą tańca New Quality.

New Quality,
pl. Solidarności 1/3/5 wejście od ul. Drzewnej, 53-661 Wrocław