Nauczyciele

Dominika Kur

Zawodowa tancerka i założycielka grupy taneczno-artystycznej New Quality. Dyplomowany pedagog tańca ( Wyższa Szkoła Umiejętności w Kielcach, kierunek Taniec) i animator kultury (Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA we Wrocławiu, specjalizacja- taniec). Absolwentka Pedagogiki o specjalizacji poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna na Uniwersytecie Wrocławskim.
Ma na swoim koncie przygotowanie wielu spektakli i show taneczno-muzycznych. Od 2006 roku pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi jako nauczycielka tańca, rytmiki, zajęć artystyczno-plastycznych, oraz prowadząca kółka teatralne i ogniska kulturalne. Uczestniczka w licznych warsztatach organizowanych przez Centrum Szkolenia KLANZA m.in „Metod integracyjnych w pracy z grupą”, „Pedagogika zabawy”.
Posiada również doświadczenie w pracy, w charakterze choreografa i nauczyciela tańca za granicą (Russian Classical Ballet School of Vania Vrondi in Cyprus). Prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną (osoby niedosłyszące, z zespołem Downa i upośledzeniami ruchowymi). Współpracowała również z ośrodkami wychowawczymi dla trudnej młodzież (zajęcia taneczno-ruchowe).
Aby ciągle podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności systematycznie bierze udział w wielu warsztatach taneczny ze znakomitymi instruktorami i pedagogami tańca w Polsce jak i za granicą.

Uwielbiam zarażać inne osoby swoją pasją do tańca.

 

 

Na’imah

Charyzmatyczna wrocławska tancerka, choreograf i instruktorka tańca brzucha. Ucząc kładzie nacisk na technikę, ale i na wiedzę teoretyczną. Jako osoba z ogromnym poczuciem humoru, potrafi poprowadzić zajęcia w ten sposób, że kursantki nie tylko wynoszą z zajęć niezbędną wiedzę i umiejętności, ale świetnie się przy tym bawią. Swoją wiedzę ciągle poszerza dzięki uczestnictwu w warsztatach i festiwalach z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami, m. in.: Jilliną, Mercedes Nieto, Surayią, Badriyah, Darią Mitskevich czy Yael Zarcą. Wielokrotnie występowała na scenach polskich i międzynarodowych. Tancerka International Dance Organization. Osiągnięcia: Zdobywczyni Nagrody Publiczności w konkursie „Art of Oriental Dance” organizowanym przez Saida Dance Academy w Bielsko Białej 2012 r., IV miejsce na ogólnopolskim konkursie NOVA ORIENT w Chorzowie 2012 r. w kategorii tribal fusion, półfinalistka Krajowych Mistrzostw Polski w Nysie 2012 r., członkini reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Belly Dance w Libercu 2012 r. druga v-ce Mistrzyni Polski w folklorze arabskim Nysa 2013 r. IV miejsce w kategorii show w Krajowych Mistrzostwach Polski w Nysie 2013 r., srebrna medalistka na IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Freestyle w Łodzi w 2013 r. w kategorii belly dance klasyka, v-ce Mistrzostwo Europy Wschodniej zdobyte wraz z zespołem Ahlem na 2nd Eastern European Oriental Championship w Lublinie 2013 r.

 

 

Tomek Starzyk

Taneczny freak i muzyczna bestia w jednym! Swoje umiejętności doskonali na licznych warsztatach oraz kongresach w kraju i za granicą (Berlin Salsa Congress, Cergy Salsa Congress, Amsterdam Salsa Festival). W dorobku ma również kilka tanecznych podróży (Paryż, Barcelona, Amsterdam), podczas których szlifował swoje umiejętności na tamtejszych parkietach i zajęciach lokalnych gwiazd. Inspiracje i wiedzę czerpie od najlepszych tancerzy salsy na świecie. Nie są mu obce takie sławy jak Terry Tauliat (Salsalianza), Juan Matos, Adolfo Indacochea, Yamulee, Eddie Torres, Ansima Ballet, Maykel Fonts. Współpracuje z wieloma czołowymi instruktorami z całej Polski. Jest organizatorem wydarzeń i warsztatów tanecznych: Salsa w Krainie Czarów, Agawa Sensual, Agawa es Un Carnaval

 

 

Monika Węgrzyn

Niezwykle barwna i ciekawa osobowość. Otwarta, skromna oraz pełna pasji do tańca, którą stara się dzielić podczas zajęć. Zapytana o uzależnienia bez wątpienia odpowie „salsa”. Kobiecość to jej drugie imię co widać zarówno w salsie jak i życiu. Nieustannie rozwija się i szkoli u najlepszych tancerek sceny salsowej jak Karel Flores (Yamulee Dance Company – Nowy Jork), Natalia Lopez (formacja Ansima Ballet – Mediolan), czy Amneris Martinez (duet z Juanem Matosem – NY/Mediolan).

 

 

 

 

Mykola Sapa Savka

Pochodzi z Ukrainy a dokładniej z Lwowa. Teraz jednak mieszka we Wrocławiu.
Przygodę z tańcem zaczął w 2005 roku. Po ukończeniu studiów, breaking stal się dla mnie najważniejszą częścią ego życia! Kiedy tylko dostał paszport od razu zaczął jeździć na międzynarodowe zawody organizowane w Europie. To, co uwielbia w tym tańcu to specjalny vibe utrzymany w muzie, dążenie do perfekcji oraz zdrowy tryb życia. Uwielbiam podróżować i wymieniać się wiedza z innymi bboys i bgirls. Jako instruktor pracuje już od 6 lat. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć zarówno na arenie polskiej jak i międzynarodowej.

Marta Kubierecka

Specjalizuje się głównie w stylach ulicznych, które trenowała pod okiem Dominiki Kur, która wiele lat temu zaraziła ją miłością przede wszystkim do hip hopu. Miłość przerodziła się w ogromną fascynację, z którą postanowiła się dzielić z innymi. Jedna z członków grupy taneczno-artystycznej New Quality. Ma na swoim koncie pracę z dziećmi i liczne pokazy. Próbowała również sił w stylach takich jak: jazz, dancehall i salsa. Jazz i taniec nowoczesny stał się drugą miłością Marty. Otwarta i ciepła osoba, ze specjalistycznym podejściem do najmłodszych tancerzy Pragnie udowodnić, że każdy umie tańczyć, wystarczy tylko trochę pracy ! Do każdego stara podejść się indywidualnie i pomóc wydobyć ukryty talent. Stawia przede wszystkim na dobrą atmosferę zajęć

 

 

Juśka

Pedagog, Instruktor fitness i nowoczesnych form gimnastyki (aerobic, fotograf). W 2006 założyła jako opiekun, instruktor i choreograf – dziecięcy zespół taneczny, który jest laureatem wielu konkursów tanecznych. Swoje umiejętności taneczne szkoliła min. w PINNEAPPLE DANCE STUDIO w Londynie, podczas SUMMER DANCE INTENSIVE, Lądeckiego Lata Baletowego a także UNIVERSO SALSERO BACHATA WEEKEND i 3rd Wrocław Salsa Festival. Uczy się od najlepszych, min: Tony Czar, Lee Daniel, Derrell Bullock, Erica Sobol, Tucker Barkley, Lucas Migliorni, Andrey Boyko, Piotr Bańkowski, Alassane Watt, Tebby Ramasike, Xavi Montreal, Dominic Lawrence Smith, Jay Select, Frank Santos, Asis Derdouri, Adil Jaouhar, Farid Ferchach, Talal Benlahsen i inni. Jej żywioł to wszelkie odmiany hip hop i dancehall, jednak odnajduje się w wielu innych stylach tanecznych tj. jak gorąca salsa czy bachata. Kiedy tańczy czuje się na właściwym miejscu – to jej największa pasja! Na zajęcia przekazuje swoim podopiecznym dużą dawkę pozytywnej energii i rzetelnej wiedzy.

Magdalena Mazij

Swoją taneczną przygodę zaczynała m.in. z hip hop-em, tańcem brzucha i tańcem sportowym, jednak to własnie kubańskim rytmom oddała swoje serce. Cały czas szkoli się u polskich, jak i zagranicznych instruktorów biorąc udział w wielu festiwalach tanecznych. Występy na wrocławskiej scenie zaczynała w formacji “El Fuego”, jednak dopiero w “TimbAdictos”, z tancerzami pełnymi pasji i zaangażowania odnalazła swoje miejsce. Jest wulkanem energii i zaraża pozytywnym podejściem. Z reggaetonem miała styczność po raz pierwszy dwa lata temu, ale już od pierwszych minut zajęć wiedziała, że to właśnie ten styl tańca gra w jej duszy najmocniej.

Emilia Zawalińska

Emilia Zawalińska- wieloletnia tancerka Operetki Dolnośląskiej i teatru AnKa. Swoje pierwsze kroki stawiała w dziecięcym zespole Zgraja. Po kilku latach odkryła balet, w którym zakochała się od razu. Liczne występy, udział w projektach tanecznych i muzycznych pozwoliły nabrać cennego doświadczenia scenicznego. Obecnie rozwija się w różnych technikach, takich jak contemporary dance czy salsa. Taniec dla niej jest sposobem na życie, wyrażeniem siebie i okazją do poznania niesamowitych ludzi.

Daria Jasińska

Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat szkoląc się w takich technikach jak: taniec nowoczesny, hip hop oraz modern jazz. Pasję rozwijała studiując na kierunku taniec w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (wydział artystyczny). Podczas studiów w Łodzi miała okazję brać udział w wielu projektach filmowych w Pwsftvit. W maju 2014 roku zagrała epizodyczną rolę w teledysku Marii Sadowskiej pt. „Jazz na ulicach”. Dnia 4 lipca 2016 roku obroniła pracę dyplomową o tytule „Czynniki motywujące studentów kierunku taniec Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi do podjęcia zawodu tancerza” uzyskując tym samym tytuł zawodowego tancerza i choreografa.

Kamila Olejnik

Wrocławska tancerka i instruktorka, z tańcem związana od najmłodszych lat. Zaczynała z grupą Bejzik, w której szkoliła się z hip hopu, new style oraz hous’e. W późniejszym czasie tancerka grupy Universo Salsero Ladies gdzie szkoliła się z salsy oraz bachaty. Fascynacja dancehallem zaczęła się 5 lat temu gdy trafiła do profesjonalnej grupy tanecznej Sista Crew. Brała udział w pokazach, teledyskach, jako tancerka w meczach futbolu amerykańskiego, licznych festiwalach, instruktor oraz tancerz Lądeckiego Lata Baletowego oraz koncerty z piosenkarką Niqa Jo. Założycielka grupy tanecznej Gypsy Wine. Posiada tytuł instruktora dancehallu, tytuł magistra Pedagogiki ( Uniwersytet Opolski) Na swoich zajęciach skupia się przede wszystkim na nauce kroków tanecznych oraz dobrej atmosferze.

 

Joanna Moon Ray

Joanna- poszukuje pięknych rytmów tak w tańcu, jak i w życiu. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu, natomiast podczas magisterskich studiów filologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim odebrała solenne wykształcenie pedagogiczne. Stawia na twórczą atmosferę na zajęciach, do każdej osoby wyciągając pomocną dłoń. Brała udział w tanecznym projekcie, gdzie dostała angaż. Carmen Night – operowe megawidowisko zgromadziło 28 tysięcy widzów.Oprócz flamenco, które jest wielką pasją Asi, przez kilka lat trenowała taniec brzucha w grupie Marty Pater – Na’imah. Należała do grupy tańca orientalnego Kahraman, z którą występowała na różnych scenach. Instruktorka tworzyła też własne choreografie w stylu retro z elementami burleski, inspirowane wyszukanym ruchem scenicznym. Specjalizuje się również w twórczych zajęciach dla seniorów. Prowadziła je m.in. na wrocławskim uniwersytecie trzeciego wieku przy Uniwersytecie Przyrodniczym.

Marta Lipiec

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od tańca towarzyskiego. Po trzech latach spróbowała swoich sił w salsie, w której od razu zakochała się. Uczestniczka salsowych festiwali i kongresów (m.in. Berlin Salsa Congress, El Sol Warsaw Salsa Festival, Bachaturo), a także licznych warsztatów: salsa lady styling (m.in. Alien Ramirez, Tania Cannarsa), salsa on2 (m.in. Eddie Torres, Juan Matos), salsa on1 (m.in. Supermario, Johnny Vazquez). W jej stylu panie znajdą mieszankę łagodności i dynamiki. Taniec to dla niej możliwość wyrażenia siebie oraz dzielenia się pasją z innymi.

Bartek Burka

Pochodzi z Głogowa. Ukończył Wychowanie FIzyczne na Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie zdobył również tytuł licencjowanego instruktora fitness. Aktualnie studiuje Zarządzanie i Marketing na Wyższej Szkole Bankowej. Swoją karierę z tańcem zaczął już w wieku 6 lat, konsekwencją tego jest to, iż od 17 lat taniec jest jego największą pasją. Posiada wieloletnie doświadczenie w trenowaniu par oraz prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży. Aktualnie współpracuje z wieloma placówkami oraz przedszkolami, gdzie prowadzi zajęcia z tańca nowoczesnego, towarzyskiego oraz z gimnastyki ogólnej i korekcyjnej. Ma najwyższą międzynarodową klasę taneczną S w tańcach latynoamerykańskich i Standardowych.

Mariya Tolochko

Od trzeciego roku życia występowała na scenie Teatru Opery i Baletu w Nowosybirsku. Przygodę z baletem rozpoczęła w wieku 9 lat w Nowosybirskiej Szkole Baletowej. Występowała w Nowosybirskim Teatrze Dramatycznym. Wyznaje zasadę że balet jest wprowadzeniem w Świat Tańca, poznanie tego świata pozwala łatwiej rozwijać inne style taneczne. Od kilku lat uprawia reggaeton, hip-hop, sexy dance, dancehall. Taniec jest dla niej sposobem na życie. Pozwala oderwać się od rzeczywistości, obowiązków oraz żmudnych zadań życia.

 
New Quality,
pl. Solidarności 1/3/5 wejście od ul. Drzewnej, 53-661 Wrocław